ARGO CÜMLE.

Kaynak:Aktif haber (YAZAR)

Erdoğan'dan Yeni Argo Cümle
02.04.2007 17:54
Başbakan Erdoğan'ın "ananı da al git" gibi argo kelimelerine bir yenisi daha eklendi. İşte yakası açılmamış Erdoğan argosu..

Metehan Demir/Sabah

'Bir yoğurt olmaz'dan sonra şimdi de: 'Çakal çukal'

Başbakan Erdoğan zaman zaman kullandığı esprili argo sözcüklerle gündeme geliyor. Son olarak, korumalarından birine yaptığı hata üzerine, "Senden bir yoğurt olmaz" diye tepki göstermişti. Başbakan'ın çok yakınındaki isimlerden birine "Daha neler var?" diye sorduk. "Neler yok ki" dedikten sonra literatüre girecek cinsten bir yeni örnek daha verdi. Geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye gelen önemli yabancı bir konuk planlanandan önce programını tamamlamış. Sıra Başbakan Erdoğan ile görüşmesine gelmiş. Aksilik bu ya, Başbakan'ın önceki görüşmesi de iyice uzamış ve geç kalma riski ortaya çıkmış.

Başbakanlık ve protokol ekibi de, bekletmek yerine, Başbakan Erdoğan hazır olana kadar, yabancı konuğa şehirde geniş bir tur attırmış. Başbakan Erdoğan biraz tedirginlikle makamına geldiğinde saatine bakıp konuğun nerede olduğunu sormuş.

"Efendim, şimdi girmek üzere. Bekletmemek için şehri biraz gezdirdik. Sizi de zor durumda bırakmadık böylelikle" yanıtını almış. Ardından da Erdoğan lafını esirgememiş: "Vay, çakal çukal olayları ha."

REKLAMLAR
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !